Domy szkieletowe całoroczne
Budowa domów szkieletowych w Polsce zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Drewno jest materiałem, który w przeciwieństwie do innych materiałów budowlanych nie wpływa niekorzystnie na emisję gazów cieplarnianych. Emisja CO2 w procesie obróbki jest mniejsza. Z tego powodu drewno jest nazywane materiałem budowlanym o ujemnym śladzie węglowym. Jest to zatem jeden z najbardziej ekologicznych materiałów budowlanych. Dodatkowo szkieletowe domy drewniane charakteryzują się wysoką energooszczędnością. Konstrukcja domów szkieletowych drewnianych jest przemyślana co znacznie ogranicza czas budowy, a co za tym idzie zużycie energii.
Wybór domu szkieletowego ma niewątpliwie wiele zalet. Warto zdecydować się na tą technologię, ponieważ dom tego typu stawia się bardzo szybko w porównaniu do domu murowanego, a przy tym wykorzystuje się niewielką ilość materiałów budowlanych. W przypadku domów szkieletowych warto skrupulatnie przemyśleć kwestię ich rozplanowania, ponieważ naniesienie zmian nie będzie tak proste jak w przypadku domów murowanych.
Dom szkieletowy z wysokiej jakości materiałów
W przypadku tego typu budowli należy wybrać odpowiedniej jakości drewno, które zagwarantuje trwałość naszego domu. Do budowy domu szkieletowego z drewna zazwyczaj stosuje się gatunki drzew iglastych, które charakteryzują się największą trwałością. Najlepszym gatunkiem drzewa jaki można wykorzystać przy tego typu budowlach jest modrzew, ponieważ nie boi się wilgoci, owadów ani grzybów. Dość kłopotliwa może być jednak jego wysoka cena. Wybranie odpowiedniego materiału do budowy domów szkieletowych jest kluczowym elementem podczas takich inwestycji. Tanie i nieodpowiednio przygotowane drewno może spowodować ogromne straty.
Dom szkieletowy drewniany to doskonała opcja zarówno na stałe miejsce zamieszkania. Nie musimy obawiać się tego, że dom szkieletowy nie trzyma ciepła, ponieważ trzyetapowe ocieplenie domów tego typu pozwala na uzyskanie statusu domu pasywnego, który doskonale utrzymuje temperaturę. Odpowiednie ocieplenie pozwala nie tylko zmniejszyć straty ciepła, ale również stwarza świetne bariery akustyczne.
Spełnienie marzeń o malowniczej chatce wśród zieleni jest teraz prostsze, niż się wydaje.
Dlaczego warto postawić na dom z bali?
Domy z bali stają się w Polsce coraz popularniejsze. Zdecydowanie warto postawić na tego typu budowle, ponieważ są one przyjazne swoim użytkownikom. W swoich wnętrzach tworzą korzystny mikroklimat oraz neutralizują jony wytwarzane przez sprzęt elektryczny. Budowa domu z bali trwa znacznie krócej niż w przypadku domu murowanego. Osoby, które zdecydują się na tego typu rozwiązanie zyskują wiele możliwości urządzenia takiego domu. Dom z bali może być urządzony zarówno w stylu rustykalnym jak i nowoczesnym. Dom z bali jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko w górskich klimatach. Tego typu budowla doskonale wpisze się w klimat jezior, łąk czy lasów.